─░ngiltere’nin ─░lk Vegan Enerji ┼×irketi: Ecotricity

Rüzgar Enerjisi

─░ngiltere'nin en büyük enerji ┼čirketlerinden baz─▒lar─▒ enerji üretmek için hayvansal ürünleri kullan─▒yor, bu enerji ┼čirketleri gübre, kümes hayvanlar─▒ çöpü ve domuz bulamac─▒ kullan─▒yor.

─░ngiltere'nin en ye┼čil ve çevre dostu enerji ┼čirketi oldu─čunu iddia eden ┼čirket, rüzgârdan ve güne┼čten elektrik üretirken, gazlar─▒ da gaz de─čirmenleri ile üretiyor.

Anaerobik Çürütücüler

Aerobik çürütücü, fazla aktif çamuru karbon dioksit, su, art─▒k hücre kal─▒nt─▒lar─▒na ve di─čer son ürünlere dönü┼čtürmek için tasarlanan bir çamur stabilizasyon prosesidir.

British Gaz dahil ─░ngiltere'nin en büyük enerji ┼čirketlerinden baz─▒lar─▒, çiftlik bulamac─▒n─▒, hayvansal g─▒da at─▒klar─▒n─▒ ve mezbahalar─▒n yan ürünlerini güç kayna─č─▒na dönü┼čtürebilen anaerobik çürütücüler kullanmaktad─▒r.

Vegan Toplulu─ču, “Hayvansal ürünlerden üretilen elektrik ye┼čil olabilir, fakat vegan olamaz” yorumunu yapt─▒.

Karbon ayak izimizi azaltmak için ahlaki bir zorunlulu─čumuz var.

Ecotricity, rüzgar enerjisinin ─░ngiltere'nin en bol ve ekonomik yenilenebilir enerji kayna─č─▒ oldu─čunu ve ─░ngiltere genelinde rüzgar türbinleri in┼ča etmeye ba┼člad─▒─č─▒n─▒ belirtiyor.

Kaynak: https://www.plantbasednews.org/post/first-vegan-energy-company-in-uk

─░lgili Makaleler

Neden ve Nas─▒l Vegan Oldum?

“Bu uyan─▒┼č ├žok sanc─▒l─▒ oluyor ama inan─▒n bir daha g├Âzlerinizi kapatmak istemiyorsunuz. T├╝m bu zul├╝mlerin kar┼č─▒s─▒nda olmak, ya┼čam─▒ savunmak, ├╝├ž be┼č ki┼činin sizi yolunuzdan d├Ând├╝rmesine yeterli olmuyor.”

Yan─▒tlar