D├╝nyan─▒n ─░lk Vegan Temal─▒ Otomobili

Vegan yar─▒┼č arabas─▒ ┼čampiyonu Leilani Münter, Daytona Uluslararas─▒ Yar─▒┼č Pisti'nde ilk vegan temal─▒ otomobil ile yar─▒┼čt─▒.

Dünyan─▒n ilk vegan temal─▒ arabas─▒  Daytona FL'da yar─▒┼č pistinde yar─▒┼čt─▒. Vegan yar─▒┼č arabas─▒ sürücüsü Leilani Münter,Amerika Otomobil Yar─▒┼č Kulübü (ARCA) için yar─▒┼čan Münter, daha önce hayvan haklar─▒ konusunda fark─▒ndal─▒klar─▒n─▒ artt─▒rmak için The Cove ve Blackfish gibi logolarla süslenmi┼č otomobiller kulland─▒. 42 ya┼č─▒ndaki Münter emisyonlar─▒ Sports Illustrated taraf─▒ndan dünyan─▒n en iyi on yar─▒┼č arabas─▒ sürücüsünden biri olarak isimlendirildi. Otomobil sadece güne┼č enerjisi kullanarak ve her yar─▒┼čtan sonra bir dönümlük ya─čmur orman─▒ benimseyerek yar─▒┼čt─▒. Münter’e göre, yeni araba “pistte ve milyonlarca yar─▒┼č hayran─▒na güçlü bir vegan mesaj─▒ getirmek için tasarland─▒.” 

Leilani Münter, ayn─▒ zamanda yard─▒m kurulu┼ču olan A Well-Fed Worldile ortak bir çal─▒┼čma yaparak veganl─▒─č─▒ yayma kampanyas─▒ için fon topluyor.

─░lgili Makaleler

Neden ve Nas─▒l Vegan Oldum?

“Bu uyan─▒┼č ├žok sanc─▒l─▒ oluyor ama inan─▒n bir daha g├Âzlerinizi kapatmak istemiyorsunuz. T├╝m bu zul├╝mlerin kar┼č─▒s─▒nda olmak, ya┼čam─▒ savunmak, ├╝├ž be┼č ki┼činin sizi yolunuzdan d├Ând├╝rmesine yeterli olmuyor.”

Yan─▒tlar