“The End of Meat” (Etin Sonu) Adl─▒ Belgesel 12 Mart’ta Vizyonda

the end of meat(etin sonu) adl─▒ belgesel

Vegan belgesel “The End of Meat” (etin sonu) et ba─č─▒ml─▒l─▒─č─▒n─▒z─▒ kökten sona erdirebilir.

New York ve Los Angeles’te yap─▒lan ba┼čar─▒l─▒ prömiyerlerden sonra Almanya do─čumlu film yap─▒mc─▒s─▒ March Pierschel göklere ç─▒kar─▒lan filmi DVD, Blu-ray, iTunes, Amazon ve Vimeo’da piyasaya sürmeye haz─▒rlan─▒yor. 

“The End of Meat” belgeselinde hayvan yemenin mazide b─▒rak─▒lm─▒┼č oldu─ču bir dünya hayal ediliyor. Alman vegan yemek ak─▒m─▒n─▒n mucitleri, hayvan bar─▒naklar─▒ hareketlerinin liderleri ve ikonlar─▒ ile yap─▒lan söyle┼čilerde Pierschel,  daha önce olmad─▒─č─▒ kadar çok insan─▒n nas─▒l ve neden hayvansal ürünlerden kaç─▒nmay─▒ seçti─čini gösteriyor. 

Bir beyan─▒nda Pierschel ┼čöyle diyor: “Et tüketmenin olumsuz sonuçlar─▒na odaklanmak yerine, ‘et-sonras─▒ dünya’da son derece faydal─▒ görünen olas─▒l─▒klar─▒ ve bunun insanlar, hayvanlar ve gezegen aç─▒s─▒ndan ne anlama gelece─čini göstermeye çal─▒┼čt─▒m”.

“The End of Meat”’in ilk gösterimi geçen sene A─čustos sonlar─▒nda NYC’s Angelika Film Merkezinde 250 ki┼čilik bir seyirci kitlesine yap─▒ld─▒. Etkinlik organizatörüne göre, film yo─čun ilgi çekti ve gösteri biletleri tümden sat─▒ld─▒─č─▒ halde filmin destekçileri bilet almak için ba┼čvurmaya devam ettiler. 

Belgeselin ülkenin bat─▒ yakas─▒ndaki ilk gösterimi Moby ve No Doubt grubunun basç─▒s─▒ Tony Kanalgibi vegan ünlülerin kat─▒l─▒m─▒yla 30 A─čustos’ta Los Angeles’te gerçekle┼čti.

Pierscheld Livekindly’e ┼čöyle dedi: “Film ┼ču ana kadar uluslar aras─▒ çapta gerçekten iyi kar┼č─▒land─▒ ve insanlar olas─▒ bir ‘et-sonras─▒ dünya’ ve bunun ola─čanüstü faydalar─▒ ile ilgili yeni bak─▒┼č aç─▒s─▒n─▒ takdirle kar┼č─▒lam─▒┼č gibi görünüyorlar. 

New York prömiyerinde sat─▒lan 250 koltuk ve gösteri sonras─▒ndaki 100 ki┼čilik partinin biletlerinin tükenmesi gibi, rakamlar bunu gösteriyor.”

Küresel sat─▒┼člarla ilgili ara┼čt─▒rma ┼čirketi Nielsen’in yay─▒mlad─▒─č─▒ bir rapora göre, vegan yiyecek sat─▒┼člar─▒ 2017’de 3,3 milyar dolar hacme ula┼čt─▒; bu yiyecek al─▒┼čkanl─▒klar─▒nda dünya çap─▒nda bir de─či┼čimin ba┼člad─▒─č─▒na i┼čaret ediyor. 

Di─čer bir ara┼čt─▒rma ise Pierschel’in ana yurdu olan ve et a─č─▒rl─▒kl─▒ menüleriyle me┼čhur bir ulusu bar─▒nd─▒ran Almanya’n─▒n Temmuz 2017 ile Haziran 2018 aras─▒nda yeni bir vegan ürünün piyasaya sürülmesinde öncü oldu─čunu ortaya koymakta.

https://www.livekindly.co/vegan-documentary-the-end-of-meat-available-on-demand/

─░lgili Makaleler

Yan─▒tlar