Bir Vegan─▒ Konu┼čturmamal─▒s─▒n

Bamba┼čka bir d├╝nyaya g├Âzlerini a├žmak istemiyorsan...


Bir vegan─▒ konu┼čturmamal─▒s─▒n. Sen gözlerini, kulaklar─▒n─▒ ve a─čz─▒n─▒ kapat─▒rs─▒n, o açar. Sen dü┼čünmeyi b─▒rak─▒rs─▒n, o ba┼člat─▒r. "Attan inip e┼č┼če─če binmek" deyimini b─▒rakt─▒r─▒r, "Atlara da e┼č┼čeklere de özgürlük" dedirtir. Seni al─▒r ba┼čtan a┼ča─č─▒ya süzer, üzerine yeni giysiler giydirir. Sana geri dönü┼čümü anlat─▒r. ─░pek böceklerine yap─▒lan zulmü anlat─▒r, y─▒lanlara ve tav┼čanlara da. Evine girer, mutfa─č─▒n─▒ de─či┼čtirir. Bak, der, bunlar─▒n içeriklerine. Sana içerik okumay─▒ ö─čretir. Banyona girer, di─čer odalara ve arkada┼č çevrene. Sana dünyay─▒ savunmay─▒ ö─čretir.
Bir vegan─▒ konu┼čturmamal─▒s─▒n. O konu┼čmaya ba┼člad─▒ m─▒ sana ye┼čili de gösterir, kan k─▒rm─▒z─▒s─▒n─▒ da. Bu nas─▒l bir┼čey böyle, dersin. Zulmü de gösterir, sevinci de. Kaplan belgeseliyle i┼čin bitmedi─čini de gösterir, yunus parklar─▒n─▒n kapat─▒ld─▒─č─▒nda ki zaferi de. Sava┼čç─▒ olmay─▒ da ö─čretir, merhametli de. Bir ta┼č ile iki ku┼č vurmaktan bahsedenlere ku┼člar için olan özgürlük planlar─▒n─▒ anlatmay─▒ ö─čretir.
Bir vegan─▒ konu┼čturmamal─▒s─▒n. Halinden memnun kalmaman gerekti─čini, bo┼ča giden zaman─▒ ö─čretir. Kaç can ald─▒─č─▒n─▒ ve kaç can yakt─▒─č─▒n─▒. Mario'da ki can toplamak kelimesinin sende ki de─či┼čimini gösterir. Bir can gördü─čünde ci─čerinin söküldü─čünü, bir can gördü─čünde mutluluktan gözlerinin doldu─čunu. Hissetmeyi ö─čretir sana ve empati kurmay─▒. Politikay─▒ da ö─čretir, sporcular─▒ da. K─▒yameti gösterir ve cenneti. Tanr─▒y─▒ gösterir ve ruhunun en ince noktalar─▒n─▒. Gizli dü┼čüncelerinin nas─▒l aç─▒─ča ç─▒kt─▒─č─▒n─▒, nas─▒l ç─▒─čl─▒k atabilece─čini.
Bir vegan─▒ konu┼čturmamal─▒s─▒n. Bu vah┼četi izlemek istiyorsan, tecavüz sektörüne para vermek istiyorsan, anne ile çocuk yanyana olmas─▒n istiyorsan, sapk─▒nl─▒─č─▒ seviyorsan ve canl─▒ canl─▒ yüzülen deriler… Kalbinin ta┼ča dönü┼čü seni memnun ediyorsa ve küçüçük kafesler de gözleri oyulmu┼č tav┼čanlar─▒… Ceset yiyip, art─▒k giymeyi seviyorsan bir vegan─▒ konu┼čturmamal─▒s─▒n.


Be─čendiniz mi? Arkada┼člar─▒n─▒zla Payla┼č─▒n!

6
2 Payla┼č─▒m, 6 Be─čeni
Bi├žim Se├ž
Anket
─░nsanlara fikirlerini sor!
Yaz─▒
Bildiklerini bizimle payla┼č!
Liste
Bir liste olu┼čtur!