D├╝nya Vegan ─░ttifak─▒ Kuruldu

Hollanda, Avustralya, Yeni Zelanda ve Kanada, dünyadaki vegan sorunlar─▒ konu┼čmak ve birle┼čik bir ses olmak için Dünya Vegan ittifak─▒'n─▒ kurdu.

Dört ülke, son zamanlarda payla┼č─▒lan vegan vizyonu yaratma ve dünya çap─▒nda veganl─▒─č─▒ te┼čvik etme misyonuyla Vegan Dünya ─░ttifak─▒'n─▒ kurdu. Hollandal─▒ Veganizm Derne─či, Vegan Avustralya, Aotearoa Yeni Zelanda Vegan Toplulu─ču ve Kanada Vegan Toplulu─ču dünya çap─▒ndaki zorluklar─▒ ele almak ve bireysel ve kolektif görevlerini yerine getirme giri┼čimlerini payla┼čmak için bir araya geldi. 

Dünya Vegan ─░ttifak kaynaklar─▒ payla┼čmay─▒, yeni programlar geli┼čtirmeyi ve ortak kampanyalar yürütmeyi planl─▒yor. ─░lk projesi olarak da vegan g─▒da ürünleri için tek tip bir sertifikasyon sistemi olu┼čturmak.

─░ttifak, “vegan” tan─▒m─▒n─▒ netle┼čtirmek ve dünyadaki üreticilerin uymas─▒ gereken bir standart olu┼čturmak için Uluslararas─▒ Standardizasyon Örgütü(ISO) ile birlikte çal─▒┼č─▒yor. Dünya Vegan  ─░ttifak─▒, “Birçok ülkede, vegan kelimesi için yasal bir tan─▒m yok, bu da gerçekten vegan olmad─▒─č─▒ zaman sertifikalar─▒n al─▒nmas─▒ için kap─▒y─▒ aç─▒k b─▒rak─▒yor. ” dedi. Bu konuda netlik sa─člamak ve Uluslararas─▒ Standardizasyon Örgütü ile olan ili┼čkileri, dünyadaki veganlar için önemli bir ilk ad─▒md─▒r.” ─░ttifak, di─čer vegan topluluklar─▒ da “veganl─▒─č─▒n gelece─čini ┼čekillendirmek için” ortak bir vizyon ve misyonla davet etti─čini belirtti.

https://vegnews.com/2019/9/four-countries-united-to-form-vegan-world-alliance

─░lgili Makaleler

Yan─▒tlar