En g├╝zeli bitkisel beslenmek!
Birbirinden lezzetli tariflerini payla┼č, yeni tarifleri ke┼čfet...

Vegan ─░├žerik Platformu Tarifler Ana Yemek Tarifleri 3 Mantarl─▒ ­čŹä Kremal─▒ Vegan ­čî▒Fettuccine ­čŹŁ

• 3 Mantarl─▒ ­čŹä Kremal─▒ Vegan ­čî▒Fettuccine ­čŹŁ

• oveganolsanbari

├ťye
    Ekim 1, 2020 at 11:42 am

Malzemeler ­čôŁ

ÔÇó 1 paket Fettuccine Makarna (ben barilla kulland─▒m)
    ÔÇó Toplamda 20 adet kadar 3 ├že┼čit do─čram─▒┼č mantar ( ben k├╝lt├╝r, kestane ve ┼čitaki mantar─▒ kulland─▒m.)
    ÔÇó 2 su barda─č─▒ ┼čekersiz bitkisel s├╝t ya da bulabilirseniz bitkisel krema (ben ┼čekersiz badem s├╝t├╝ kulland─▒m)
    ÔÇó 2 yemek ka┼č─▒─č─▒ pesto sos veya kuru fesle─čen ( birka├ž post geride vegan pesto sos tarifimi bulabilirsiniz)
    ÔÇó 1 k├╝├ž├╝k so─čan ( julyen kesilmi┼č)
    ÔÇó Zeytinya─č, Ay├ži├žek ya─č, tuz, karabiber, soya sos
    ÔÇó Varsa vegan parmesan peyniri, vegan peynir veya 1 yemek kas╠ž─▒g╠ć─▒ nutritional yeast

Yap─▒l─▒┼č─▒ ­čĹę­čĆ╗ÔÇŹ­čŹ│

1. Makarnalar─▒ tuz ve ya─č ekledi─čimiz suda ha┼čl─▒yoruz, ha┼člad─▒─č─▒m─▒z sudan 1 t├╝rk kahvesi fincan─▒ kadar ay─▒r─▒yoruz.
    2. Bu s─▒rada ayr─▒ bir yerde mantarlar─▒ so─čan ve soya sosla birlikte ya─čda soteliyoruz.
    3. Mantarlar biraz eriyince ├╝zerine pesto sosumuzu ve bitkisel s├╝t├╝m├╝z├╝ veya kremam─▒z─▒ ekliyoruz.
    4. Baharatlar─▒ ve makarnadan ay─▒rd─▒─č─▒m─▒z suyu da ekleyip 5 dk kadar daha pi┼čirdikten sonra sosun alt─▒n─▒ kapat─▒yoruz.
    5. S├╝zd├╝─č├╝m├╝z makarnan─▒n ├╝zerine sosu ve rendelenmi┼č vegan parmesan peyniri ekleyip kar─▒┼čt─▒r─▒yoruz ÔÖĘ´ŞĆ ­čŤÄ

Afiyet olsun ­čĹŹ­čśî

Not: @barillatr ile yaz─▒┼čmam sonucunda fettucine makarnalar─▒n─▒n i├žeri─činin vegan oldu─čunu teyit ettim ­čĹŹ­čĆ╗

Cevap giri┼č yap─▒n.

Orijinal Yaz─▒
0 -den 0 g├Ânderiler Haziran 2018
┼×imdi